Ενισχυτική Διδασκαλία σχολ. έτους 2020-21

Σας ενημερώνουμε ότι για το σχολικό έτος θα πραγματοποιηθεί ενισχυτική διδασκαλία για τα ακόλουθα μαθήματα:
Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία
Φυσική
Χημεία
Αγγλικά
Σύμφωνα με την 125614/21.9.20 Υ.Α.του ΥΠΑΙΘ κριτήριο για τη συμμετοχή των μαθητών είναι η αδυναμία επίδοσής τους στα αντίστοιχα μαθήματα, μετά από πρόταση του Συλλόγου Διδασκόντων ως προς την ανάγκη του μαθητή για ενισχυτική διδασκαλία ή και με συμμετοχή μαθητών, που επιθυμούν να βελτιώσουν τις επιδόσεις τους στα προαναφερθέντα μαθήματα και με αίτηση του γονέα.
Τα μαθήματα της ενισχυτικής διδασκαλίας γίνονται μετά τη λήξη των μαθημάτων του υποχρεωτικού προγράμματος στο χώρο του σχολείου ή με τηλεκπαίδευση.
Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών που επιθυμούν να συμμετάσχουν σε ένα ή παραπάνω μαθήματα στην Ενισχυτική Διδασκαλία να συμπληρώσουν την Αίτηση-Υπεύθυνη δήλωση και την να υποβάλλουν είτε ηλεκτρονικά είτε αυτοπροσώπως(με ραντεβού) ως την Τετάρτη 2/12/20.